עיצוב לוגו חינם

לוגו הוא אלמנט גרפי חשוב ובסיסי עבור כל חברה, מוצר או שירות. יזמים רבים בתחילת דרכם מעדיפים לא להשקיע בלוגו ולמצוא חלופות אחרות כגון אתרים חינם המספקים לוגאים ריקים שיכולים לקבל כל שם או לחילופין תוכנות המאפשרות עיצוב לוגו חינם וללא כל עלות.
נכון, עיצוב הלוגו היא אכן חינם אולם בבואכם לבדוק אפשריות עיצוב לוגו אתם צריכים לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

האם הלוגו שלי ייחודי ובלעדי?
בניית לוגו חינם עלולה להביא לכך שעוד גורמים יעשו שימוש באותו עיצוב לוגו שבו שאתם בחרתם.

האם הלוגו שלי נראה מקצועי ומעביר את התחושות שהייתי רוצה שירגישו לגבי העסק שלי?
לוגו הוא אלמנט גרפי שתפקידו להוות סמל המזוהה עם החברה, המוצר או השירות שלך. לוגו טוב ויעיל יעביר את התחושות המתאימות למתבונן בו. לוגו המעוצב באופן לא מקצועי עלול להיראות חובבני ולפגוע באופן בו נתפסת החברה בתודעת הלקוח.

האם הלוגו שלי חוקי?
בעת החלטה על עיצוב לוגו חינם, חשוב להיות מודעים לנושא זכויות היוצרים. במרבית המקרים כאשר בונים לוגו חינם יהיה לך קשה מאוד לדעת מה מקור הלוגו והגופנים המרכיבים אותו שימוש בסמלים, גופנים או ציורים ללא זכויות יוצרים עלול לחשוף את החברה המשתמש בלוגו לתביעות משפטיות והוצאות כספיות.

האם הלוגו שלי יראה טוב בכל סוגי המדיה ?
כבר בשלב עיצוב הלוגו חשוב לוודא שהלוגו יוכל לשמש אתכם בכל מגוון השימושים השונים שתצטרכו: מגודל קטן לדוגמא  בכרטיסי ביקור ועד לגודל גדול של שילוט חוצות או פוסטרים. בנוסף יש לשים לב לצרכים הנוגעים לשימושי מולטימדיה ואינטרנט. ברוב המקרים בניית לוגו חינם לא תאפשר להשתמש בלוגו בכל השימושים מכיוון שיש צורך ברזולוציה מתאימה ומודל צבע שונה לחלקם.

לסיכומו של עניין אומנם עיצוב לוגו חינם היא אכן חינם אולם בבואנו להחליט על לוגו עיצוב לוגו לעסק חדש, יש להכניס דברים נוספים למערכת השיקולים כי כמו הרבה דברים בחיים אין חתונות חינם…